Úvodní obrázek

Kajak VUT

Zimní setkání na Blatinách 2022

obrazek

Tak a je to tady! Po loňské pauze, to letos zase rozjedeme na Vysočině! :-) Koukal jsem na motivační články z předcházejících let a když to srovnám se současnou realitou, tak už ani tak nejde o to připravit se na nadcházející vodáckou sezónu uběhnutím 80 km na běžkách za odpoledne, vypitím 30 piv za víkend a natrénováním nejnovějších táborákových hitů na kytaru, ale jde spíš o to porovnat si bolístky způsobené kojením, vyměnit recepty na mrkvovou přesnídávku a zamachrovat vyladěným pružením nového kočárku… :-D Ale takový je život :-) Dovolím si tedy přejmenovat tuto pravidelnou akci ze „zimního soustředění“ na „zimní setkání“, protože o to nám hlavně jde, že… ;-)

Termín: 11.-13.2.2022
Místo: Grunt VHS na Blatinách
Adresa Gruntu je Blatiny 33.
Souřadnice GPS jsou 49 39' 7.19'' N 16 5' 37.03'' E.
Příjezd autem je možný po odbočce ze silnice Sněžné – Milovy. V podstatě stejně jako na Grunt u Plšků, jen cca o 250 m blíže. Parkování na parkovišti vpravo od Gruntu, případně přímo okolo silnice před Gruntem.
Více info včetně fotek zde: https://www.vhsbrno.cz/blatiny/

Plán akce: V pátek odpoledne (17–19h) příjezd a rozebrání pokojů – rodiny s dětmi mají pokoje č.2 – č.8. Pokoje se rozeberou ve stylu kdo dřív přijde, ten dřív mele… Všichni bezdětní + tatínci co se nevejdou, půjdou na pokoj č.1, případně do podkroví nad pokojem č.1 – matrace tam jsou taktéž, takže karimatky netřeba, stačí spacák tak jako všem ostatním. Prosíme rodinky o vzájemnou vstřícnost, případnou ochotu ke škatulatům a pokud nutno a možno, tak i dodatečné vykázání tatínka za bezdětnými.

Pokoj č. 2 11 míst
Pokoj č. 3 9 míst
Pokoj č. 4 6 míst
Pokoj č. 5 8 míst
Pokoj č. 6 4 míst
Pokoj č. 7 4 míst
Pokoj č. 8 4 míst

Po zabydlení bude následovat nekončící objímání, úsměvy, konzumace piva a zpěv :-) V sobotu přes den akce všeho druhu na sněhu, hlíně, vodě – tentokrát to vypadá se sněhem nadějně, je ho tam aktuálně docela dost a mohl by snad vydržet i po hlášené oblevě v příštím týdnu… V neděli podobně, jen je třeba stihnout úklid pokojů, kuchyně a společenské místnosti. Koupelny a chodby si uklízí správce sám. Odpoledne odjezd. Je možné si pobyt prodloužit oběma směry, jen je potřeba to předem domluvit, protože klíče má správce a je třeba je u něj vyzvednout (bydlí v Bílovicích, ale do Brna zajíždí do práce). Volejte mě nebo Lukesovi a my to s ním domluvíme, nebo vás s ním spojíme – ideálně s větším předstihem, protože trvá den a půl než se chata vytopí (zapíná to na dálku přes mobil).

Jídlo: Vlastní – k dispozici jsou 2 kuchyně vybavené plynovými sporáky, nádobím, ledničkami a mrazákem.

Cena ubytování: Dospělý od 18 let 240,–Kč/noc, Děti spíci samostatně na posteli 4–18 let 160,–Kč/noc, děti do 3 let zdarma. Pozn: Letos se poměrně dost zdražilo kvůli vyšším cenám energií a taky kvůli tomu, že se nově platí 20 korun na osobu/noc jako rekreační poplatek městysu Sněžné, což dříve nebylo.

Pivo: Stejně jako posledně se nabídl Hugo, že by ho mohl dovézt. Uvítal bych však, kdyby byl i náhradník, protože v dnešní době covidové člověk do posledního okamžiku neví zda bude moct přijet… s vašimi nabídkami na náhradníka se prosím ozvěte mě nebo Lukesovi.

S sebou: Přezůvky, půllitr, hudební nástroj, spacák.

Obecné info a shrnutí: Spí se ve vlastních spacácích na postelích s matracemi. Vlastní prostěradlo a polštářek oficielně doporučen, nicméně s prostěradlem jsme tam ještě nikdy nikoho neviděli :-) S sebou přezůvky, krýgl. Nádobí všeho druhu je v hojné míře k dispozici v kuchyňkách. Dámské i pánské sprchy byly před 5 lety rekonstruovány, takže jsou pěkné. Jinak je celkově chata ve starším kabátu než u Plšků, nicméně se na ní konají pravidelné brigády, takže je udržovaná. V případě jakýchkoli dotazů pište do komentů, nebo volejte: 775 devět88 7šestšest, či: 6 nula 8 5 čtyři 7 5 pět 1.

Za organizační tým, se na vás moc těší,
Jirka H. a Lukes K.

««« Předchozí text: Kajakáři apokalypsy Následující text: Přijď si zapádlovat! - Infoschůzka 2022 »»»

Marek | 4. 2. 2022 Pá 10.37 | Společenské akce | trvalý odkaz | tisk | 590x

Komentáře k textu

Rss komentářů tohoto textu - Formulář pro nový komentář
[1] PCR testy
Jirka H 4. 2. 2022 Pá 12.31

Přišel nám členům z VHS email stran covidu v tomto znění:

„Ahoj kamarádi, chceme připomenout, že podle aktuálních opatření státních institucí je i pobyt na našich chatách možný jen pro očkované nebo ty, kteří nedávno covid prodělali, a jsme nuceni tuto skutečnost kontrolovat. Správce bude vyžadovat potvrzení za skupinu od vedoucího/objednatele při příjezdu na chatu. Doufáme, že i přesto si pobyt užijete. Výbor VHS“

Vzhledem k tomu, že v době našeho pobytu tam s námi shodou okolností bude přítomen i výbor VHS na výjezdním zasedání, tak je to docela vtipná okolnost a já se asi správci podepíšu krví – navíc před našimi nejvyššími… :-D Jde nejspíš o formalitu, ale apeluji na vaši osobní zodpovědnost – udělejte si prosím PCR testy ať si to tam zbytečně nepředáme… myslím že si vystačíme i s klasickými průjmy a rýmičkami co si tam děcka stejně předají…

Díky ;-)

[2]
Lucka 4. 2. 2022 Pá 19.45

Ahoj Jirko, moc díky za informace i organizaci, snad vše klapne podle plánu, těšíme se. Taky si dovolím apelovat na všechny, ať si udělají PCR test, my to rozhodně máme v plánu. Tak brzy ahoj :-D

[3] páteční příjezd
Jirka H 8. 2. 2022 Út 14.58

Zdar děcka,

nikdo se s požadavkem na prodloužení pobytu směrem dopředu zatím neozval, takže počítáme se začátek v pátek. Jelikož správce jezdí na chatu až na 19h, právě jsme se s Lukesem dohodli, že klíče od něj vyzvedneme my a budeme tam minimálně o hodinu dřív než on (tj.od 18h). Pokusíme se tam být v reálu ještě o něco dříve – tu 18h uvádím pro jistotu, kdyby se nám něco vyskytlo po cestě… Pokud by byl někdo, kdo by chtěl ubytovat dřív (a případně třeba i sklouznout na běžkách okolo chaty), dejte vědět že jste tam schopní dřív být a klíče by jste vyzvedli a chatu otevřeli vy.

Díky, J+L

[4]
Pavla 10. 2. 2022 Čt 20.01

A kdo další se tam chystá? 8-)

[5] Účastníci
Jirka H 10. 2. 2022 Čt 22.43

Letos jsem po nikom nechtěl ať dá vědět zda dorazí či nikoli, protože se to může na poslední chvíli změnit, ale vím minimálně o těchto lidech: Lukes, Ondra Vlasák, Hanka Martiníková, Lucia, Verča s rodinou, Míša Černocká s malým Kubíkem, Žemličkovi, Oskarovci, Kastnerovi, Sputnici, Homolovi, Mára…+ věřím že mnoho dalších… O kom vím že nedorazí kvůli covidu v tomto týdnu jsou Jirka Kubr, Hugo, Zbyňa.

[6] Pivo
Jirka H 10. 2. 2022 Čt 22.51

Jelikož Hugo včera volal že je pozitivní, o pivo se postará Ondra Vlasák – budiž pochválen a celý víkend opěvován! :-D Na čepu bude 120 piv Kamenice 10°, 120 piv Poutník 12° + 60 piv správcovo překvapení – budeme sdílet výčep s výborem VHS jež tam má shodou okolností zasedání, takže dovalte ať to borci nemusí zase trapně vracet nerozpečetěné… ;-)

[7]
Pavla 11. 2. 2022 Pá 08.56

To ticho po pěšině bylo napínavé :-D Ale vidím, že na to pivo nebudeš s Lukesem sám, tak fajn. My se totiž budeme od soboty týden rekreovat na Třech Studních. Ale to se na běžkách asi nepotkáme, my v So odpo příjezd, vy v Ne odjezd. Ale kdyby někdo ještě v týdnu vyrazil…Kadov, jakožto místo nečekaných setkání, to jistí ;-) Tys to tomu Hugovi snad předpověděl 8-O …nemocným rychlé uzdravení! Užijte si to a snad brzy naviděnou :-)

[8]
Dan 11. 2. 2022 Pá 09.04

My taky máme v plánu dorazit

[9]
Zdenička 11. 2. 2022 Pá 12.48

My jsme byli taky napjatí skrz diplomatické ticho. Taky se chystáme.

Sputnici 11. 2. 2022 Pá 16.18

My se taktéž balíme a vyrážíme :-). E.

Dan 14. 2. 2022 Po 08.45

Rádi jsme vás zase po delší době viděli :) Děkujeme Jirkovi a Lukesovi za zorganizování, a vám všem za příjemnou akci. A taky velký dík všem „singles“ za nedělní úklid společných prostor.

[12] poděkování
Jirka H 15. 2. 2022 Út 10.01

Moc děkuju všem za účast a vytvoření fajn atmosféry a taky všem co přiložili ruku k dílu, nový správce byl z nás nadšený a říkal že je s námi super spolupráce a že máme zase přijet! :-) Mějte se krásně a snad dříve než za rok na shledanou! ;-)

PS pro zvědavce: bylo nás celkem 43 lidí a z toho 17 dětí

Na texty napsané před více jak 60 dny nelze dále reagovat.