Úvodní obrázek

Kajak VUT

Kajakáři apokalypsy

obrazek

Svět skončil.

Oblohu zahalují černé husté mraky. Krajina roztrhaná nepředstavitelnými silami trpí pod nápory prachových bouří, rozpouští ji agresivní deště a zasypávají šedivé vločky derivátů uhlovodíků. Budovy a struktury vytvořené člověkem jsou v troskách. Města pobořená, vesnice opuštěné, kolem zkroucených kolejí něco naházelo vagony jak dítě hračky do kouta. Asfaltem silnic prorůstá ratráva a číhá na neopatrné poutníky.

Nikdo už neví jestli to byla jaderná válka, meteorit, nehoda v chemičce, nebo emzáci. Je to jedno. Nikdo už to nevrátí. A vlastně to ani nikoho nezajímá – hlavní je přežít, a o to se snaží zbývající biologická i kybernetická hrstka obyvatel planety. Lidstvo jako takové padlo. Rozhodně se jím nedají nazývat roztroušené izolované skupinky, které se ukrývají pod zemí a bojují o holé přežití s drsnou krajinou, dravými tvory a nelítostnými stroji, bez naděje na pomoc.

obrazek

Nebo?

Tváří tvář děsům apokalypsy jsme zapomněli, že společnost tvoří spojení jednotlivci. A to, co je spojovalo, je pořád tady. Jsem to já. Zapomenutá, ale stejná jako předtím – možná krutá, ale spravedlivá. Snad děsivá, ale ryze krásná. Jediná skutečná modla a bohyně kajakářů, která jim v dávných časech dodávala sílu v záběru, upevňovala jejich víru před těžkou peřejí, plašila krysy, usměrňovala proudy vod. Teď nabádám všechny přeživší aby přišli osmdesátý šestý den po chladné rovnodennosti, 4. den před zimním slunovratem v čase po nautickém soumraku na tajné místo pod bývalý Holedný kopec. V ukryté jeskyni bude bezpečno, teplo, dostatek jídla a pití. Každý může odložit filtrmasku a pohovořit s ostatními jak se mu přežívá. Dekomprimovat archivy z dávných společných výprav, s bardy pět oslavné písně, připít něčím ostřejším na lepší zítřek. Pak se zase rozejít, ale s novým odhodláním proplouvat tímto zničeným světem jako praví kajakáři apokalypsy!

obrazek

obrazek

Černá okibača

««« Předchozí text: ČPV Hamerský potok 2021 Následující text: Zimní setkání na Blatinách 2022 »»»

Marek | 8. 12. 2021 St 22.33 | Společenské akce | trvalý odkaz | tisk | 434x

Komentáře k textu

Rss komentářů tohoto textu - Formulář pro nový komentář
[1] Virus alert
M 20. 12. 2021 Po 19.58

Virus alert V mém okolí se začínají vyskytovat SARS-CoV-2-pozitivní. Můj stav zatím není znám. I kdybych pozitivní byl, vzhledem ke zdroji nákazy je pravděpodobnost, že jsem byl infekční už na besídce, velmi nízká, bohužel však nikoli nulová. Lituji.


Postupujte podle vlastních pandemických protokolů.

Další zpráva bude následovat po zjištění výsledků testu.

[2] Virus alert update
M 21. 12. 2021 Út 19.39

SARS-CoV-2 ve vzorku potvrzen, lituji. Jednejte podle vlastních pandemických protokolů, ale důrazně doporučuju otestovat se.

[3]
DB 22. 12. 2021 St 09.31

Západ hlásí negativní.

[4]
Jiné M 22. 12. 2021 St 10.42

Východ taky. 2 negativní s odstupem 2 dní.

[5]
DD 29. 12. 2021 St 15.31

díky za zprávu, také jsem negativní a bez pťíznakô. všichni nakažení – držte se a pevné zdraví i nervy

Na texty napsané před více jak 60 dny nelze dále reagovat.