Úvodní obrázek

Kajak VUT

OLV 2021

Dne 2. července 2021 se anonymní redaktor KáBulu rozhodl zjistit, co znamená další záhadná zkratka v kalendáři Kajaku VUT. V pátek večer, skrývaje svou identitu za řadového člena, se vydal na cestu neznámo kam. Skončil někde v Itálii, v horách, v zákazu vjezdu. Tedy alespoň pro první den.

Druhý den už byl o poznání lepší. Tentokrát se oddíl sešel opravdu u vody, která navíc šla sjíždět na kajaku. To je prý dobrá prerekvizita pro oddíl s tímto zaměřením! V plánu byl sjezd od Čezsoči až pod Slalomku s tím, že kajakáři budou postupně odpadávat, podle stoupající obtížnosti vody. Parkování lodí pod skálu už bohužel na plánu nebylo, přesto se podařilo jej realizovat.

obrazek

Nicméně záchrana byla velmi rychlá, organizováná a zachráncům do ní zaplavalo pouze pár vzducholodí.

Druhý den byl na řadě některými velmi obávaný úsek horní Soči s “bunkry”, “soutěskou” a velmi obtížným soutokem s Korytnicí. Hned po ránu byli účastníci tajemného OLV svědky famózního závodu mezi mistryní v běhu do kopce a náhodným vojákem, který dopadl ve prospěch kvalitního výcviku našich ozbrojených složek.

obrazek

Následná jízda na vodě byla započata rychlou cvičnou rozplavbou hned v prvním těžším místě, aby byli všichni připraveni na nadcházející bunkrování.

obrazek

Jak se ukázalo, tak není čeho se obávat, stačí létající Vaňhovka a bunkry s ní proletíte jedna radost!

obrazek

Soutěska prověřila kvality tréninku na Hameráku na magneťáku. Kdo byl připraven, nemohl být překvapen.

obrazek

Teda vlastně mohl, soutěska trochu bublala a kdo málo pádloval, brzy plaval. Nicméně kvalitní a rychlá záchrana byla opět připravena k úderu a brzy bylo možné pokračovat v plavbě.

obrazek

Na soutoku se opět nic nedělo. Redaktor KáBulu pořád čeká, kdy tam něco bude.

Druhý den večer následovala párty v párty stanu, jelikož se Slovinské podnebí rozhodlo odměnit účastníky vodou navíc!

Třetí den následoval logistický maratón, který vyústil ve 3 nezávislé skupiny. Jedna na Otonu, druhá na Srpenice a poslední na úsek od Napoleonova mostu. (Zde se nachází prostor pro zlepšení, jelikož bystrý čtenář si jistě domyslel, že tyto úseky jsou nespojité a určitě by oddílu prospělo, kdyby zde byla 4. skupina na Katarakty).

Redaktor KáBulu přikládá pár fotek z tohoto dne na důkaz, že tam opravdu byl:

obrazek obrazek

A aby všichni zúčastnění nevyšli z logistického cviku, tak se ještě večer skupina rozdělila na canyoning a Korytnici, kde se skupina dále dělila na sekci “bez vracáků” a “s vracáky”.

obrazek

Poslední den na Soči následovalo opáčko již vyzkoušených úseků a bohužel pro některé členy oddílu i cesta domů.

Nicméně redaktorovi KáBulu se povedlo vmísit mezi členy, kteří pokračovali dále do vod Rakouských. Tentokrát se kajakáři ubytovali na řece Möll, kterou lze prý popsat jako kapesní vodnatku. “Tak to tedy uvidíme,” říkal si nic netušící anonymní redaktor!

Nicméně hned po příjezdu přichází vousatý pán s velmi velkým šedým psem a doporučuje kajakářům zajet na Lieser, než tam nebude voda. Což o to, voda tam byla a poježdení to bylo taky pěkné, bohužel jedna loď se ukázala být trochu na π, takže ji kajakáři označili odpovídajícím symbolem, aby to každému bylo jasné.

obrazek

Jo a taky do ní prý teče.

Redaktor Kábulu se rovněž rozhodl zjistit, co že to ti kajakáři vlastně dělají, když na vodě pádlují 3 hodiny a zbytek dne mají volno.

Odpověď asi nepřekvapí: obžerství a nakoukávaní dalších vodních toků pro příští dny:

obrazek obrazek

A jak že to je s tím Möllem? Je to krásná řeka :-). Za vysoké vody výborné pohoupání. Na začátek si kajakáři dali jednu rychlou záchranu, aby vyzkoušeli, že loviči si poradí i s terénem téměř bez vracáků, ale po verifikaci jejich schopností už se mohli věnovat klidnému a zábavnému sjíždění! Tedy až na jednu zastávku na dětském hřišti, které u některých, zdá se, sklidilo větší úspěch než pádlování.

obrazek

A jedna typicky KáBulová otázka na závěr: Copak se to v tom oddíle děje?!

obrazek

Nakonec ještě odpověď na úvodní otázku. Co že to je OLV? No přece Oddílová Letní voda, není to snad jasné?!

Pokud ses letos neúčastnil/a/o, tak to rekace KáBulu vřele doporučuje pro příští sezónu, protože to určitě stojí za to. Tímto rovněž redakce děkuje za organizaci akce a zajištění prostoru pro anonymní redaktory!

Dne 21.7.2021 na utajeném místě v Brně sepsal Anonymní redaktor KáBul VUT

««« Předchozí text: Moje první Salza, navíc v době pandemie Následující text: ČPV Teplá a ČPV Střela 2021 »»»

Marek Kaleta | 2. 8. 2021 Po 22.56 | WW, Společenské akce, KáBul | trvalý odkaz | tisk | 461x

Komentáře k textu

Rss komentářů tohoto textu - Formulář pro nový komentář
reaguj[1]
Lukas 3. 8. 2021 Út 09.42

Hanko, jak jsi to dokázala na těch Bunkrech? To chci umět taky!!!

reaguj[2]
Dan 4. 8. 2021 St 11.27

Pěkné počteníčko a pěkná momentka:)

reaguj[3]
Peťa 5. 8. 2021 Čt 08.32

Super článek!

reaguj[4]
Hanka M. 10. 8. 2021 Út 13.42

[1] Lukas: Poctivý trénink na Svratce, chápeš! :-P

Bezva článek anonyme!

reaguj[5]
armáda 29. 8. 2021 Ne 17.47

super článek, ještě lepší akce :-)

Přidej komentář!Kliknutím vložíš: Vlož smajla :-) Vlož smajla :-( Vlož smajla ;-) Vlož smajla :-D Vlož smajla 8-O Vlož smajla 8-) Vlož smajla :-? Vlož smajla :-x Vlož smajla :-P Vlož smajla :-|
Příspěvěk je formátován Texy! syntaxí. Není povoleno HTML, odkazy se převádějí automaticky.